خانه » گوگل از وجود یک مشکل امنیتی جدی در مودم های سامسونگ خبر داد
امنیت اطلاعات

گوگل از وجود یک مشکل امنیتی جدی در مودم های سامسونگ خبر داد

طبق اعلام گوگل یک مشکل امنیتی جدی در مودم های سامسونگ وجود دارد که به هکرها اجازه دسترسی می دهد. این تراشه ها در گوشی ها سامسونگ و برخی گوشی های پیکسل قرار دارد که آنها را در برابر حملات آسیب پذیر می کند. تاکنون اقدامی از سوی سامسونگ برای حل این مشکل انجام نشده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تیم تحقیقاتی امنیتی گوگل در وبلاگ خود اعلام کرد استفاده از مودم های سامسونگ در برخی از مدل های گوشی هوشمند آنها را در برابر حمله هکرها آسیب پذیر کرده است.

این دستگاه ها شامل گوشی های گلکسی S22، پیکسل ۶ و ۷ و گلکسی A53 هستند. هکرها با استفاده از این نقص امنیتی می توانند تنها با استفاده از شماره همراه قربانی و بدون هیچ گونه تعاملی با او از راه دور گوشی هوشمند قربانی را کنترل کنند.

کارشناسان امنیتی گوگل می گویند هکرهای باتجربه امکان توسعه دستگاهی برای سواستفاده ازاین آسیب پذیری را خواهند داشت. البته طبق اعلام سامسونگ این مشکل برای گوشی های پیکسل توسط بسته امنیتی ماه مارس برطرف خواهد شد.

در لیست منتشر شده نام مودم های قدیمی وجود ندارد و بنابراین پرچمدار های قبلی مانند S21 چنین مشکلی نخواهند داشت. سامسونگ در پرچمداران جدید از تراشه های اسنپدراگون استفاده کرده و آنها نیز در برابر این مشکل مصون هستند. کارشناسان امنیتی پیشنهاد می کنند برای جلوگیری از خطرات این آسیب پذیری می توان تماس از وای فای و VoLTE را غیر فعال کرد.

مهدی

مهدی منصوری هستم. کارشناس حوزه نرم افزار و امنیت اطلاعات هستم. کارشناسی ارشد خودم را در رشته امنیت اطلاعات از دانشگاه مالک اشتر تهران گرفتم. هم اکنون در زمینه DevOPS مشغول هستم. و در زمان های ممکن در این سایت و چند سایت دیگه مطلب می گذارم

درباره نویسنده

مهدی

مهدی منصوری هستم. کارشناس حوزه نرم افزار و امنیت اطلاعات هستم. کارشناسی ارشد خودم را در رشته امنیت اطلاعات از دانشگاه مالک اشتر تهران گرفتم.
هم اکنون در زمینه DevOPS مشغول هستم. و در زمان های ممکن در این سایت و چند سایت دیگه مطلب می گذارم

افزودن نظر

برای ارسال نظر اینجا را کلیک کنید